Ονοματοδοσία αίθουσας πολλαπλών χρήσεων σε Αίθουσα «Άλκης Καμπανός». (Αναρτήθηκε το βίντεο της εκδήλωσης)

Στις 6 Μαρτίου, Πανελλήνια Ημέρα κατά της βίας και του σχολικού εκφοβισμού, έγινε σε μια συγκινητική και γεμάτη μηνύματα εκδήλωση η ονοματοδοσία της αίθουσας πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας σε Αίθουσα «Άλκης Καμπανός».

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η οικογένεια του Άλκη, , εκπρόσωπος του Μητροπολίτη π. Νεκτάριος Σαββίδης, ο Δήμαρχος Βέροιας κ. Κ.Βοργιαζίδης , οι αντιδήμαρχοι κα. Τζήμα, κος Τσαχουρίδης, κος Παπαδόπουλος, ο Προϊστάμενος Β/θμιας Εκπ/σης κος Αλατζόγλου, η Προϊσταμένη Α/θμιας Εκπ/σης κα Γιώτη, οι παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ κος Βένος και ΠΑΟΚ κος Αποστολίδης και αγαπημένοι φίλοι και συμμαθητές του Άλκη, γονείς και μαθητές του σχολείου μας και άλλων σχολείων.

Ευχαριστούμε τον ταλαντούχο και βραβευμένο Βεροιώτη  καλλιτέχνη, Θέμη Κωνσταντινόπουλο, για την υπέροχη τοιχογραφία – graffiti, που μας πρόσφερε αφιλοκερδώς στη μνήμη του Άλκη.

Για την επιτυχία της εκδήλωσης αυτής συνετέλεσαν με την πολύτιμη βοήθειά τους μαθητές και καθηγητές του Σχολείου μας.

Ποιήματα μαθητών : Παπαδοπούλου Ευθαλία – Τραϊανή Δάιου

Ζωγραφικά έργα μαθητών : Μπαμπαλής Γιώργος, Σιδηρόπουλος Παύλος

Συγγραφή κειμένων «Ερωτήματα προς όλους», «Αλφαβήτα του Άλκη» : Μπαράκου Μαρία

Δημιουργία, μουσική επένδυση και μοντάζ βίντεο : Φραντζής Αθανάσιος- Παπαδοπούλου Αναστασία

Υπεύθυνοι χορωδίας και ήχου: Γαλάνης Βασίλης, Ρουσέας Βασίλης

Δημιουργία και επιμέλεια παρουσίασης τραγουδιών: Τριγγώνη Αλεξία

Εικαστικό μέρος : Καστίδου Νόπη, Μπαράκου Μαρία, Δεδικούση Μαρία

Θερμές ευχαριστίες για τις επισημάνσεις τους στις συναδέλφους : Τίκα Χρυσούλα, Μόσχου Ελένη, Γκαλίτσιου Ιωάννα, Παπαδοπούλου Αναστασία, Δεδικούση Μαρία

Μουσικό σύνολο

Ντάλλης Ιορδάνης : ενορχήστρωση, κιθάρα

Στεργίου Κρυσταλλία : πλήκτρα, τραγούδι

Ευθυμιάδου Καλλιόπη : τραγούδι

Σιδηροπούλου Ζωή : τραγούδι

Μέλη χορωδίας : Σιδηροπούλου Ζωή, Μυλωνά Αλεξάνδρα, Πατρίκα Φωτεινή, Βασιλειάδου Ξένια, Δανδέλη Ελένη, Πρωτοψάλτου Ευγενία, Πρωτοψάλτου Μίκα, Ζουμπούλογλου  Σταυρούλα, Σαρηγιαννίδου Μαρία, Μελιοπούλου Ευαγγελία, Μητροπούλου Μαρία, Αμπατζίδου Μαρία, Αποστόλου Ιωάννα, Σωτηροπούλου Κατερίνα

Διοργάνωση εκδήλωσης:  Σταύρογλου Κων/νος, Μπαράκου Μαρία, Νακίτσας Παντελής

Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές μας  για την υποδειγματική τους συμπεριφορά και σε όλους τους συναδέλφους του 2ου ΓΕΛ Βέροιας.

Mπορείτε να παρακολουθήσετε το βίντεο όλης της τελετής στον παρακάτω σύνδεσμο: https://youtu.be/0_fBjkes2tg.

Βίντεο “Eρωτήματα προς όλους”
Βίντεο: “Η αλφαβήτα του Άλκη”