Συνέντευξη από επιστήμονες της “ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ”

Την Τετάρτη 1 Απριλίου 2015 επισκέφτηκαν το σχολείο μας επιστήμονες-προσωπικό της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (κέντρο πρόληψης εξαρτήσεων) ανταποκρινόμενοι σε πρόσκληση της Ομάδας Αγωγής Σταδιοδρομίας του σχολείου μας, στο πλαίσιο του Προγράμματος “Επαγγελματικές Μονογραφίες – Γνωρίζω τα επαγγέλματα του τόπου μου”.

Η κ. Φανή Μπασιούρη (ψυχολόγος), Σοφία Γεώργου (κοινωνιολόγος) και Σέβη Γεωργιάδου (κοινωνική λειτουργός) απάντησαν σε ερωτήσεις των παιδιών σχετικά με τη φύση των επαγγελμάτων τους, τον τρόπο εισαγωγής στις αντίστοιχες σχολές και τις ιδιαιτερότητες του επαγγέλματος του ψυχολόγου, του κοινωνικού λειτουργού και του κοινωνιολόγου.

Ευχαριστούμε θερμά την ΠΡΟΣΒΑΣΗ για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας και τη συνδρομή που μας παρέχει όποτε την αιτηθούμε.