ΓΙΟΡΤΗ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου στο σχολείο μας η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Παρακολουθήσαμε μια πολύ ενδιαφέρουσα  γιορτή όπου η αφήγηση του κοινωνικοϊστορικού πλαισίου της δεκαετίας του ?60 συνδέθηκε με τις εξελίξεις που οδήγησαν στη χούντα και στην εξέγερση του πολυτεχνείου. Η γιορτή πλαισιώθηκε από μουσική και τραγούδια μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας. Θερμά συγχαρητήρια στους υπεύθυνους καθηγητές της γιορτής κ. Μαυρομάτη Γιάννη και κ. Παπαδοπούλου Αναστασία καθώς και στον κ. Πατόπουλο Γρηγόρη που είχε τη μουσική της επιμέλεια .

Στη γιορτή συμμετείχαν οι μαθητές/τριες:

Κελεκίδου Ευτυχία, Μαρία Θεοδοσίου, Χρύσα Θεοδοσίου, Ελπίδα Κετίκογλου, Δέσποινα Σαραφίδου, Νικος Μπαχτιάροφ, Γιάννης Γκαρμπούνης, Γιώργος Λιόντος, Άγγελος Ακριβόπουλος, Μάγδα Καραμίχου, Αντώνης Στεργίου, Μαριαλένα Ζάχου, Χριστίνα Μαμέλη, Αλέξανδρος Μπεϊχόγλου, Πολυξένη Παπαγιάννη, Ξένια Αλιατίδου, Κώστας Δημητριάδης, Θεόφιλος Ευθυμίου