ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ (28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940)

Την Παρασκευή 27/10 πραγματοποιήθηκε η γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 στον πολυχώρο του Σχολείου μας.

Αφού απονεμήθηκαν τα αριστεία και βραβεία για την επίδοση κατά το προηγούμενο σχολικό έτος και έγινε ορισμός σημαιοφόρου και παραστατών, στη συνέχεια οι μαθητές και οι καθηγητές μέσα από την αφήγηση του χρονικού και τις μαρτυρίες των αγωνιστών γνώρισαν τις ένδοξες στιγμές του Έπους του ’40.

Στη γιορτή συμμετείχαν- με την καθοδήγηση των καθηγητριών Τίκα Χρυσούλας (ΠΕ02) και Θεοδωρίδου Αλεξάνδρας (ΠΕ19) οι μαθητές/τριες:

Δημουλιάρα Ελισάβετ (Β’ τάξη)

Παπαθανασίου Χρήστος (Α’ τάξη)

Συροπούλου Ιωάννα (Β’ τάξη)

Τρικαλιώτου Γεωργία (Β’ τάξη)

Θερμές ευχαριστίες στον συνάδελφο Πατόπουλο Γρηγόρη (ΠΕ03) για την τεχνική υποστήριξη καθώς και στους μαθητές Μανουσαρίδη Παύλο (Α’ τάξη) για τη δημιουργία αφίσας και Ζορμπά Άγγελο (Β’ τάξη) για τη βιντεοσκόπηση της εκδήλωσης.