ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 2ου ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΦΗΒΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ

Την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2018  πέντε μαθητές και μαθήτριες της Β? Λυκείου του 2ου ΓΕΛ Βέροιας συμμετείχαν στη συνεδρίαση του 2ου  Δημοτικού Συμβουλίου Εφήβων του Δήμου  Βέροιας. Η συνεδρίαση αυτή έλαβε χώρα στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου  Δήμου Βέροιας. Επίτιμος καλεσμένος ήταν ο πρώην Πρόεδρος της Βουλής κος Φίλιππος Πετσάλνικος.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν ήταν :

• Γαλάνης Ευάγγελος
  • Γεγιτσίδης Σωκράτης
  • Παπουλίδης Αλέξανδρος
  • Πέπα Φραντζέσκα- Μαρία
  • Τσανασίδου Ελένη

Υπεύθυνη καθηγήτρια ήταν η κα Μπάλτα Παναγιώτα, εκπαιδευτικός Κοινωνιολόγος-Κοινωνική Ανθρωπολόγος.

Τα θέματα των ομιλιών των μαθητών και μαθητριών ήταν τα παρακάτω:

• Γαλάνης Ευάγγελος : Τα προβλήματα των χωριών Αγίας Βαρβάρας και Άμμου- προβλήματα στον τομέα του αθλητισμού- προβλήματα στην πόλη της Βέροιας.
  • Γεγιτσίδης Σωκράτης: Τουριστική Ανάπτυξη του Δήμου Βέροιας.
  • Παπουλίδης Αλέξανδρος: Τα προβλήματα της περιοχής της Μπαρμπούτας.
  • Πέπα Φραντζέσκα- Μαρία: Τα προβλήματα των Αμεα στο Δήμο Βέροιας.
  • Τσανασίδου Ελένη: Τα προβλήματα των χωριών Ράχη, Τριπόταμος και Γεωργιανοί.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν στο Δημοτικό Συμβούλιο Εφήβων του Δήμου Βέροιας, καθώς και η υπεύθυνη καθηγήτρια θέλουμε να ευχαριστήσουμε τη Διεύθυνση και τον Σύλλογο Καθηγητών του 2ου ΓΕΛ Βέροιας για την αμέριστη στήριξη και συμπαράσταση σε όλη μας την προσπάθεια για να συμμετέχουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο σε αυτόν τον θεσμό.