Διοργάνωση εθελοντικής αιμοδοσίας από την 1η έως και την 5η Απριλίου 2024

Στα πλαίσια της συνεργασίας μεταξύ των τριών σχολείων 1ο Γυμνάσιο Βέροιας-Φιλίππειο , 1ο ΓΕΛ Βέροιας και 2ο ΓΕΛ Βέροιας δημιουργήθηκε ένας σύλλογος αιμοδοτών με ονομασία “Σύμπραξη 3ων σχολείων 1ου Γυμνασίου Φιλίππειο, 1ου και 2ου Γενικού Λυκείου Βέροιας” και αριθμό μητρώου συλλόγου 16917.
Από την  επικοινωνία με το τμήμα αιμοδοσίας του Γ.Ν. Βέροιας φαίνεται ότι η εθελοντική αιμοδοσία δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου- παρά την επιθυμία μας. Για το λόγο αυτό σας παρακαλούμε να μας ενημερώσετε σχετικά με την πρόθεση των μελών σας να συμμετάσχουν σε αυτήν. Επιθυμούμε να προωθήσουμε με τις καλές πρακτικές μας και την συμβολή των μαθητών μέσω των δράσεων ” δημιουργία τοιχογραφίας στο χώρο του 1ου Γυμνασίου και 2ου ΓΕΛ, καθώς και δημιουργίας πλακάτ από τους μαθητές του 1ου ΓΕΛ” και για προώθηση του εθελοντισμού.

filladio-Βέροια-2024-τελικο-οκ