ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΦΗΒΩΝ

Την Τρίτη , 19-3-2024 ,το σχολείο μας συμμετείχε στο 7ο Δημοτικό συμβούλιο εφήβων, έναν θεσμό που ξεκίνησε πριν από επτά χρόνια και «αγκαλιάστηκε» από την μαθητική κοινότητα της πόλης μας .

Μαθητές από τα λύκεια του δήμου μας κλήθηκαν να καταθέσουν τους προβληματισμούς τους για  θέματα που τους απασχολούν σε σχέση με την ζωή στην πόλη μας . Δεν στάθηκαν , όμως, μόνο σ’ αυτό ! Με «φρέσκο» , νεανικό λόγο παρουσίασαν τις προτάσεις και τις ιδέες τους για την πόλη που ονειρεύονται…

Το σχολείο μας εκπροσώπησαν οι μαθητές/τριες: Γκούντρας Στέργιος, Ζαφειρόπουλος Μάριος, Δανδέλη Μαρία, Γιοβανούλης Αλέξανδρος , τους οποίους συγχαίρουμε θερμά για την δυναμική παρουσία τους!

Την ευθύνη του προγράμματος είχαν οι φιλόλογοι του σχολείου μας : Μόσχου Έλενα , Παπαδοπούλου Αναστασία , Τίκα Χρυσούλα.